Cenník   Prihlásenie   Registrácia

Farebná schéma portálu: Ružová Modrá Červená Oranžová Zelená Hnedá

Nový Eurohub spoločnosti Raben posilňuje a zrýchľuje spojenie s Nemeckom. Tovar zo strednej Európy doručí do 48 hodín

Spoločnosť Raben Logistics Czech otvára unikátny logistický uzol, ktorý zaistí nadštandardné spojenie medzi strednou Európou a Nemeckom. Moderné prekladisko vyrástlo v Rokycanoch neďaleko Plzne v bezprostrednej blízkosti diaľnice D5. Denne odbaví 33 priamych spojení do Nemecka a späť a klientom zaručí najrýchlejší čas doručenia na trhu. 


 „Eurohub Rokycany predstavuje bránu medzi krajinami strednej a východnej Európy a západnou Európou, ktorá poskytuje rýchlejšie a pravidelnejšie spojenie pre medzinárodný tok tovaru,“ hovorí Ewald Raben, CEO skupiny Raben Group. „Vďaka tejto bráne môžeme aj v tejto neistej dobe zaistiť obchod našich zákazníkov tým, že im ponúkneme konkurencieschopné riešenia šité na mieru.“ 

 Eurohub Rokycany významne zrýchli prepravu zásielok medzi Nemeckom a krajinami strednej a východnej Európy, či už ide o jednu paletu, alebo celý kamión. Doručenie do 48 hodín v tomto rozsahu je pritom niečo, čo nemá na trhu obdobu. „Preprava do Nemecka a späť sa nielen zrýchli, ale aj zjednoduší. Absolútnu väčšinu dodávok zvládneme zaistiť s jedinou prekládkou, čo je na trhu tiež unikátne. Výrazne tak klesá riziko straty alebo poškodenia zásielok,“ opisuje Jakub Trnka, generálny riaditeľ spoločnosti Raben Logistics Czech a Raben Logistics Slovakia. 

 „Zásielky do a z Nemecka tvoria dve tretiny objemov všetkých medzinárodných zásielok skupiny Raben, takže tento trh je pre nás kľúčový. Pre Českú republiku je navyše Nemecko najväčším obchodným partnerom, preto je logickým krokom posilnenie našej pozície na trhu práve týmto smerom. Eurohub výrazne zrýchli a zefektívni tok tovaru, a vďaka svojej flexibilite má veľký potenciál rastu do budúcnosti, a to nielen pre Českú republiku a Slovensko, ale aj ďalšie krajiny skupiny Raben Group zapojené do tohto riešenia – Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a tiež Grécko,“ doplňuje Marián Budzel, obchodný riaditeľ Raben pre Českú republiku a Slovensko. 

 Eurohub spustí prevádzku na začiatku marca. Rozkladá sa na ploche 6 000 metrov štvorcových a disponuje 56 rampami pre jednoduchú prekládku tovaru, a to aj vrátane nebezpečného nákladu. Súčasťou logistického areálu je aj rozľahlé parkovisko pre nákladné vozidlá, moderné kancelárie a zázemie pre zamestnancov. Umiestnenie v bezprostrednej blízkosti diaľnice D5 zaručuje rýchle napojenie na Nemecko aj ďalšie európske hlavné komunikácie. 

 Nový Eurohub bude na prepravu využívať BDF kontajnery, ktoré, ako už bolo zmienené, zrýchlia a zefektívnia prekládku zásielok. Navyše je možné využiť synergie v rámci siete. BDF kontajner má vyššiu kapacitu než bežný náves a je dvojposchodový, takže je celé riešenie navyše ekologickejšie.

 Sedemnásobná kapacita 

 „Logistický uzol prepojí nemecký trh nielen s Českou republikou, ale aj Slovenskom, Maďarskom, Bulharskom, Rumunskom a ostatnými krajinami skupiny Raben Group. Vďaka Eurohubu sa kapacita prepravy zaisťovaná spoločnosťou Raben do Nemecka a späť zvýši na sedemnásobok, pri zaistení stáleho systému denných liniek s garanciou včasných odjazdov,“ hovorí Jiří Sedláček, riaditeľ pre medzinárodnú prepravu Raben pre Česko a Slovensko.

 Eurohub využíva pokročilý systém riadenia prepravy jednotný pre celú skupinu Raben Group, ktorý navyše pomáha zvyšovať úžitkovosť jázd a eliminovať prázdne miesta. Vďaka efektívnemu využitiu prepravnej siete a tiež flotile tvorenej modernými vozidlami významne klesá uhlíková stopa zásielok, čo je hľadisko, na ktoré v dnešnej dobe nie je možné zabúdať.

Do roku 2025 by mal Eurohub zaisťovať stále priame spojenie medzi každou pobočkou spoločnosti Raben v Nemecku a všetkými významnými logistickými centrami v krajinách strednej Európy a ďalších štátoch pripojených do siete skupiny Raben Group.    


 Raben Logistics Czech Raben Logistics Czech pôsobí na trhu od roku 2008. Ponúka komplexné logistické služby na mieru pre malé, stredné a veľké podniky a všetky priemyselné odvetvia. Poskytuje služby v oblasti vnútroštátnej a medzinárodnej prepravy, zmluvnej logistiky, logistiky čerstvých potravín, celovozovej a kombinovanej prepravy a leteckej a námornej prepravy. Neoddeliteľnou súčasťou ponuky je široká škála služieb pridanej hodnoty (VAS) a komplexné colné služby. Raben Logistics Czech disponuje 9 strategicky rozmiestenými pobočkami, zamestnáva približne 500 osôb a ponúka vyše 108 000 m2 moderných skladových priestorov. Pre viac informácií, prosím, navštívte ceskarepublika.raben-group.com.   


 Raben Group Skupina Raben Group je logistický operátor, ktorý ponúka komplexné logistické služby: zmluvnú logistiku, cestnú prepravu (vnútroštátnu, medzinárodnú a prepravu na Východ), logistiku čerstvých potravín, celovozovú a kombinovanú prepravu a leteckú a námornú prepravu. Viac než 90 rokov skúseností a uznanie na trhu umožňuje Raben Group budovať a udržiavať so zákazníkmi dlhodobé vzťahy a ponúkať malým, stredným aj veľkým firmám logistiku „s ľudskou tvárou“. Malý holandský rodinný podnik sa rozrástol na skupinu, ktorá má viac než 160 pobočiek v 15 európskych krajinách, približne 1 300 000 m2 skladovacej kapacity a každý deň vysiela na cesty viac než 9 000 kamiónov. Raben Group chce byť motorom, vďaka ktorému bude svet v pohybe, ale stane sa tiež lepším a zelenším. Preto vytrvalo realizuje svoju stratégiu pre udržateľný rozvoj založenú na troch pilieroch: zodpovednej organizácii, ochrane životného prostredia a vplyve na spoločnosť. Viac informácií nájdete na www.raben-group.com.

Kontaktná osoba pre média:

Martina Netuhová, Marketing and PR Manager CZ/SK

tel: +420 774 123 899, e-mail: martina.netuhova@raben-group.comLogo partnera